Merzouga Rally 2017 - krev a pot

Peklo na zemi, ale jsem za tuto zkušenost velmi vděčná:

Merzouga Rally je postavena na základě afrických a jihoamerických dálkových soutěží. Letos se jednalo o 8 pokračování této soutěže, která si nachází stále větší a větší popularitu, což napovídá startovní listina 178 závodníků (27 různých národností). Za ČR jsem v kategorii QUAD v celé hystorii startovala jako první závodnice z České Republiky. 


Jako každý rok tak i letos vedle nás začátečníků odstartovala prakticky celá dakarská motocyklová/Quadová špička (Milan Engel, Tomáš Kubiena, Jacobo Cerutti...). Což pro mne osobně byl velký hnací motor, a to že jsem mohla zapisovat africké dobrodružství s tak velkými jmény po boku, bylo velmi motivující.

Suplementace je stavební kámen:

Během prologu a pěti velmi tvrdých etap jsem si ověřila, kde se nacházejí mé hranice možností, naučia jsem se, jak před závodem i během jízdy řešit stravu a pitný režim, což je alfou a omegou Rally jezdců. Výpadky v suplementaci vás velmi rychle doženou, což si při tak těžkých závodech nemůžete dovolit. Ztráta i jediného dne vás může velmi rychle vyřadit ze závodu, což jsem dobře věděla a ještě před odjezdem na Dakarskou kvalifikaci jsme ve spolupráci s Fit Pro nastavili hlavně hydrataci organizmu, kterou jsme řešili prostřednictvím Olymp Hydratonic. Hydratonic jsme zařadili před a po závodě (do camelbacku jsem jej nedávala, při závodech jsem zvyklá na čistou vodu). Abych se držela neustále ve střehu a neztrácela jsem svalovou hmotu a urychlila regeneraci, do suplementace jsme zařadili BCAA Olimp Mega Caps 1100. Výhoda kapslí v tak tvrdých podmínkách bylo balení v blistrech, které se dali strčit do kapsy, přece jen na čtyřkolce bojujete z místem a váhou, takže za mě jsou blistry top volbou. Při tankovačkách jsme měli 15 minutové pauzy, ve kterých jsem řešila doplnění třílitrového camelbacku, ale také svačinu. Zde jsem zvolila Endurance Bar, High Energy, která dokonale odbourala chvíly hladu a i v tropických teplotách mi neudělala bordel v žaludku. Po každé z etap jsem měla v šejkru připravený čokoládový Total Recovery pro obnovení sil. 
 
Bouře, slunece co do jezdců pralo nonstop a vyprahlé duny:
 
Součástí závodu byla také maratónská část, kdy jsme spali bez asistence uprostřed zuřící bouře. Hlavní roli hrál v marocké rally kromě bouře písek v mnoha podobách a to vám povím že zuřící bouře nás opravdu nešetřila. Trasa vedoucí přes hory a pouště nabídla pravé africké závodění a tak sem si osahala jak chutná fesh fesh, duny i pisty, vše v opravdu vysokých teplotách, které se pohybovaly kolem 40°C, ale také vztávání ve 4 hodiny ráno. Ještě na sobě musím hodně pracovat, zapracovat na začátečnických chybách. 
                                            Moc děkuji všem za kompletní podporu 
 
TISK:
Video: