Zastávka u Venci

Bleskové rozhovory s našimi jezdci odstartuje Venca Hucl, který se nám rozepsal i o přemnožení Trabantů.

Rozhovor:

  •  Venco jak probíhá tvá příprava přes zimu?

"Příprava?? Co to je?? No abych pravdu řekl tak příprava letos zatím žádná. Pracovní povinnosti to nedovolí a lepší to asi nebude ani do začátku sezony. Popravdě to bude asi tak ze budu rád když si udržím váhu a pak možná když bude čtyřkolka připravena a stihnu o víkendu nějakej ten trénink. Po loňským karambolu v Milovicích sem na tom seděl jednou při šestihodinovce na Cechu a jednou na vyhlášeni Cross Country v Dražeticích. Bude to moje první sezona do který vlítnu skoro bez přípravy. Ale jak se říká .... všechno je jednou poprvé..."

  • Koukám do tvé garáže, Trabanti jsou všude, přesedláváě ze 4x4 do kategorie aut?

" No trabanti se u mě na dílně nějak přemnožily. Je to taková další dobrodružná kapitola mého života. Zatím teda jen ta pracovní fáze. Víc se těším na tu kde si začnu užívat. Teda jestli se tomu s trabantem dá říkat užívání. V každém případě je čtyřkolka pro mě to důležitější. Víš ono to v mém věku už ani neni tolik o závodění,  jako o tom že člověk na víkend vypadne z pracovního procesu a na závodech se potká se spoustou přátel a kamarádů který se v tomhle sportu naštěstí pohybujou. Takže čtyrkolka je jasna volba."

  • Kde že tě to uvidíme s Trábíkem?

" Barracuda( můj trabant) by ještě letos mela stihnout jak říkám takovou cestu na zkoušku do Rumunska a v lednu je v plánu Afrika. Záleží jestli ostatní do toho půjdou se mnou. Jet tam sám by asi nebylo dobrý. Mám přislíbený ještě dvě auta tak snad to klapne."

  • Je to hodně náročné připravit Trabantisko?

" No vzhledem ke stáří auta(1973) a velmi pokročilému stádiu rozkladu dost náročný. Zatím jen pořád opravuju karoserii. Je to nekonečná práce. Jak si každej myslí že trabanti nehnijou tak to zdaleka neni pravda. Naopak. Naštěstí na tyhle stroje z východního bloku se dá sehnat spousta dílů a tak to tu renovaci trochu usnadní. A kdyby mi někdo chtěl ještě někdy říct ať si koupím Trabanta tak ať radši před tím než to řekne začne hooodně rychle utíkat. "

  • Kde tě uvidíme na prvních závodech se čtyřkolkou?

" No závody letos mám v plánu jet jak Offroadmaraton tak Cross Country. Tak doufám že termíny  budou tak nastaveny že stihnu u obou seriálů všechny závody... no první závody už jsou za dveřmi a to v Mohelnici na Offroadmaratonu."

  • Stále zůstaneš věrný Burrago speciálu?

" Burrago zatím ve spolehlivosti je super mašina, ale potřeboval bych trochu víc výkonu. Takže jednám s jednou firmou o dvouválcovém stroji. Zatím se ale radši moc těšit nebudu, protože jak se říká dokud to nestojí v garáži tak se netěš."

  • Cukr, štrůdl, závlačka:

" Ještě bych chtěl dodat k ty první otázce ze tréninku bude muset taky probíhat u mě doma v kuchyni. Stalo se takovou tradicí že každej doveze na závody něco dobrýho na talíř. Tak sem vždycky napekl štrúdl. Asi před třemi lety se jednou nedopatřením stalo že v jednom chyběl cukr. Od tý doby pořád poslouchám od jistejch rejpalu(oni sami dobře vědí o koho se jedná) větu..... hlavně nezapomeň na cukr..... Tak na tohle si musím dát bacha. Já vim že už to asi nezachráním a rejpat se bude dal ale co kdyby......"